Niedziela Palmowa

Niedziela Palmowa rozpoczęła okres Wielkiego Tygodnia – przygotowania do przeżycia najważniejszych świąt w życiu palmaKościoła. Świętno to upamiętnia przybycie Jezusa do Jerozolimy.  Najbliższy tydzień to okres duchowego przygotowania się do świąt, będącego wyciszeniem, skupieniem i przeżywaniem męki Chrystusa. Swoistym symbolem Niedzieli Palmowej jest Palma wielkanocna. Tradycyjne palmy wyrabiane są z gałązek wierzby, która według chrześcijan uważana jest za symbol zmartwychwstania i nieśmiertelności dusz. Jak co roku w Lipnicy Murowanej (woj. małopolskie) już po raz 51. odbył się Konkurs Lipnickich Palm i Rękodzieła Artystycznego im. Józefa Piotrowskiego. W tym roku najdłuższą palmę zrobił Zbigniew Urbański z Lipnicy Murowanej, którego palma  osiągnęła długość 33 metrów i 45 centymetrów.

Przygotowania do Wielkiego Tygodnia obserwowaliśmy już w wielu miastach w sobotni wieczór. Na poznańskiej Cytadeli po raz dziesiąty odbyło się Misterium Męki Pańskiej, w którym uczestniczyło blisko 100 tysięcy wiernych.

W tym tygodniu aktualne ogłoszenia znaleźć można w profilach parafii: Wniebowstąpienia Pańskiego, św. Rocha, św. Andrzeja Boboli, św. Jadwigi Śląskiej, św. Karola Boromeusza, św. Rodziny

Reklamy

Tagi: , , , , , , , , ,

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Connecting to %s


%d blogerów lubi to: