Konferencja „Myśl europejska Jana Pawła II”

19 października w Warszawie odbyła się konferencja „Myśl europejska Jana Pawła II” pod patronatem prezydenta Bronisława Komorowskiego. Spotkanie zainaugurował Metropolita Warszawski Kard. Kazimierz Nycz, a gośćmi wydarzenia byli m.in. Hanna Suchocka oraz Ambasador RP przy Stolicy Apostolskiej i nuncjusz apostolski w Polsce abp Celestino Migliore.

Ważne słowa dotyczące wkładu papieża Polaka w proces integracji europejskiej wypowiedział kard. Nycz: „Ten papież o Europie myślał, o Europę się troszczył i ciągle przypominał warunki, które muszą być spełnione, aby Europa rzeczywiście była jednością prawdziwą. Sądzę, że w wielu wypadkach owe warunki, o których przypominał, są nadal ważne, szczególnie dzisiaj, kiedy natrafiamy na takie czy inne problemy, nie tylko gospodarcze”.

Konferencją została zorganizowana przez Katolicką Agencję Informacyjną. Dokładna relacja z przebiegu wydarzenia, jak również wideo ze specjalnym przesłaniem prof. Josepha H. H. Weiler, dyrektora Global Law School z New York University dostępne są na stronie agencji informacyjnej: http://www.ekai.pl.

Reklamy

Tagi: , , , ,

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s


%d blogerów lubi to: